Lužice Oficiální stránky obce Vesnice roku 2009 Jihomoravského kraje

OBEC

Kalendář událostí

Historie

 

REGION PODLUŽÍ

logo spodekNaše obec patří do části Moravského Slovácka zvané Podluží. Tento malebný kout naší země je především známý folklórem, dobrým vínem, srdečností a pohostinností lidí, kteří v něm žijí. Rovinatý kraj s nedohledným obzorem, posetý ovocnými sady a vinohrady, lužní lesy v povodí řeky Moravy s rozsáhlým biotopem, to všechno k našemu kraji neodmyslitelně patří.

30. listopadu 2001 byl založen svazek obcí Mikroregion Podluží, 10. února 2005 byl mikroregion nahrazen regionem. Vznik regionu byl motivován zájmem představitelů obcí o společný, jednotný a cílevědomý postup při získávání rozvojových dotací, programů, zlepšení komunikace a zapojení široké veřejnosti do rozhodování o své obci.

Starostové obcí se shodli na tom, že základním předpokladem pro naplnění tohoto záměru je vytvoření strategie rozvoje regionu.

 
Region Podluží se nachází v jihovýchodní části Jižní Moravy a jeho jedinečná poloha na rozhraní České republiky, Slovenské republiky a Rakouska, mu dává šanci stát se regionem evropského významu. Regionu Podluží má dobré dopravní napojení na dálniční komunikace vedoucí do hlavních měst těchto států - Prahy, Vídně, Bratislavy. Zásadní význam v dopravní obslužnosti regionu má mezinárodní železniční uzel Břeclav. Region se tak stává snadno a rychle dosažitelný z celé Evropy.
 
I když průmyslová výroby nemá na Podluží příliš hluboké kořeny, patří v současné době mezi priority regionu postupná revitalizace nevyužitých zemědělských a průmyslových areálů a podpora vzniku  nových podnikatelských příležitostí. Rozvoj regionu je však svázán také s rozvojem služeb a aktivit spojených s cestovním ruchem, zejména turistiky za vinařskými a folklórními cíly. Obce regionu nejsou od sebe mnoho vzdáleny a leží v poměrně rovinatém terénu, což umožňuje turistům a návštěvníkům regionu, při pěších a cyklistických výletech, snadněji poznat charakter oblasti, místní zvyky a život v obcích.

Více o Regionu Podluží naleznete na www.podluzi.cz.

 

 

Region PodlužíKontakt

Obec Lužice
Česká 592/1
Lužice, 696 18

Tel: 511 117 821
Fax: 518 357 225

IČO: 44 16 43 43
DIČ: CZ 44164343 - Obec Lužice není plátcem DPH

Bankovní spojení:
KB Hodonín
ČÚ: 27125671/0100

www.luziceuhodonina.cz
obec@luziceuhodonina.cz

ID DS: tqabcvi
Mapa - poloha obce Lužice