Cimbálová muzika z Lužic, z. s.


Dětská cimbálová muzika z Lužic byla založena obcí Lužice již 30. 9. 2005. Jejím prvním vedoucím byl známý primáš cimbálové muziky Slovácko Přemysl Líčeník.  Od roku 2009 hraje dětská cimbálová muzika pod vedením paní Ivany Šimčíkové.
Od té doby uplynulo spoustu vody v Moravě a z dětských muzikantů vyrostli dospěláci, kteří šli vlastní osou života a v dnešní době muzicírují v různých cimbálových muzikách v regionu. Proto na podzim roku 2018 došlo ke generační obměně a do nového kolektivu se začlenili nadšenci z Lužic, Mikulčic, Hrušek, Lanžhota a Hodonína. V současné době čítá cimbálovka 12 dětských muzikantů, kteří pracují opravdu s nadšením, pravidelně se scházejí každý týden ke zkouškám (dokonce i v období prázdnin). Vztah k hudbě a silná píle posouvá cimbálovku stále kupředu. Velký díl zásluh patří obci Lužice, která se zasazuje o významnou podporu tohoto spolku. Také zapálení a ochota rodičů hraje významnou roli ve vedení k muzice, folklóru a tradicím. A v neposlední řadě láska a obětavost Ivany Šimčíkové, kterou děti zbožňují.
Posláním dětské cimbálové muziky nejsou megakoncerty, ale děti jsou schopné zahrát při různých akcích – setkání seniorů, Den matek, vánoční koncerty, přehlídky v regionu i mimo něj, festivaly u nás i v zahraničí, rodinné i podnikové oslavy, narozeniny a v neposlední řadě dny otevřených sklepů. Doprovázíme i pásma vystoupení místních dětských souborů.
Pokud shrneme kalendářní rok, začínáme u dětských krojových plesů, fašanků, regionálních přehlídek, velikonočních akcí, předhodových večerů, festivalů po celé ČR, ba dokonce na Slovensku i v Rumunsku. Setkávání ve školách s dětmi, na podzim se seniory až po vánoční koledování.
Repertoár zaměřujeme na náš region – Slovácko, ale nebráníme se i zkušenostem z jiných oblastí.
Rádi se podělíme o zkušenosti a načerpáme nové poznatky.
V případě zájmu o poslech dětské cimbálové muziky z Lužic, neváhejte kontaktovat vedoucí paní Ivanu Šimčíkovou, tel. 723 601 563, e-mail houslistkaivana@seznam.cz. 
 

 

Cimbálová muzika z Lužic, z. s.

Cimbálová muzika z Lužic, z. s.

Cimbálová muzika z Lužic, z. s.

Cimbálová muzika z Lužic, z. s.