Obec Lužice

Aktuality

Reportáž z Krojového plesu


Benefiční krojový ples pro Kristýnu
Dne 7. ledna 2017 pořádal Slovácký krúžek Lužice ve spolupráci s DH Hovorané benefiční krojový ples. Výtěžek z plesu je určen na výlohy spojené s léčbou pro naši kamarádku a bývalou členku našeho krúžku Kristýnu. 
DH Hovorané věnovala Kristýně svůj honorář za ples. Byla vybrána částka v hodnotě 71.228 Kč + 10 euro. V rámci plesu rovněž proběhla dražba obrazu, který věnovala paní Monika Onderková. Obraz v dražbě získala chasa z Moravských Knínic za 10.000 Kč, k vydražené částce členové této chasy přidali ještě dalších 1000 Kč dobrovolně. 
Chtěl bych poděkovat všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli, ať dary do tomboly, zakoupením vstupenky, dobrovolnými dary, koupí tomboly, pomocí s organizací (představitelům obce, súdnej stolici, koláčkářkám, pokladním, šatnářkám…), sokolům za slevu na prostory, prostě všem, kteří přispěli na dobrou věc. 
Děkuji též chasám z Mutěnic, Mikulčic, Moravské Nové Vsi, Hodonína, Moravských Knínic a samozřejmě domácí chase za vytvoření pěkné atmosféry a předtančení plesu a všem, kteří nás přišli podpořit ať už v byli oděni v kroji, nebo ve společenských šatech přímo na plese.
Za Slovácký krúžek Tomáš Neugebauer (stárek)

 

 

 

26.05.2017

Dnes má svátek Filip

Kontakt

Obec Lužice Česká 592/1
Lužice, 696 18
Tel: 518 357 225
Poslední aktualizace
26. 5. 2017Výběr z galerie

Areál Cihelny v zimě